Základní informace o programu MEDIDIET®, vedoucímu k rychlé redukci hmotnosti

Netrpíte žádným onemocněním, neužíváte žádné léky a vaše nadváha je výraznějšího stupně, ale přesto můžete k redukci hmotnosti přistoupit v rámci samoléčby. Nejvhodnějším řešením pro vás je dietní program MEDIDIET®, který má v České republice již více než dvacetiletou historii a tradici.

Čím je 1.fáze
Pokud se rozhodete pro Medidiet®
Doplňky stravy k dietě
Proces hubnutí
Co je povoleno konzumovat
Co je v průběhu diety zakázáno

ČÍM JE 1. FÁZE?

1. fáze diety MEDIDIET® slouží pro výraznou redukci nad 10 kg

1. fáze diety MEDIDIET® se dá označit 0+4 (žádné pravé jídlo, 4 instantní jídla MEDIDIET®). U výraznějších redukcí pak 0+5

Podstatou hubnutí v 1. fázi diety MEDIDIET® je celkové snížení energetického (kalorického) příjmu a navození stavu, kdy dochází k přednostnímu spalování zásobního tuku.

Tato nízkoenergetická dieta, bohatá na kvalitní bílkoviny, ale s výrazným omezením sacharidů a tuků, je provázená velmi rychlým úbytkem tělesné hmotnosti.

Jelikož běžná dietní strava umožňuje jen velmi složitě vytvořit jídelníček bohatý na proteiny, se současnou kalorickou, sacharidovou a tukovou restrikcí, je nutné přijímat místo běžné, „normální“ stravy speciální dietní přípravky ponejvíce v podobě instantních jídel, která obsahují lehce stravitelné bílkoviny o vysoké nutriční hodnotě. Bílkoviny pocházejí převážně z mléka a vaječných bílků, v omezené míře též z rostlinných surovin (hrášek, sójové boby). Jde o specifické složení, navíc obohacené o vitamíny a vlákninu.

Během přísné první fáze redukce hmotnosti není povoleno ŽÁDNÉ běžné („normální“) jídlo, s výjimkou povolených druhů zeleniny.

V případě běžné nízkoenergetické diety dochází k přednostnímu úbytku svalové tkáně, jako nejbližšího zdroje chybějící energie a klient tak hubne na úkor svaloviny a nikoliv tuku. Tomu je v případě naší MEDIDIET® diety zabráněno přísunem instantních pokrmů s vysokým obsahem kvalitních bílkovin. Vaše tělo se během několika dní (zpravidla do třetího dne) dostane do metabolického stavu zvaného ketóza. Ta je výsledkem, a současně i důkazem, přednostního odbourávání tuků jako zdroje energie, při současném snížení hladiny inzulinu, které dosahujeme redukcí příjmu sacharidů v povolených druzích zeleniny a dietních přípravcích. Snížení hladiny inzulinu výrazně zvyšuje „ochotu“ organismus uvolňovat tukovou tkáň jako zdroj chybějící energie.

Podstatou tzv. ketózy je zaplavení organismu zcela přirozenými, tzv. ketonovými látkami, které mají pozitivní účinky – navozují pocit sytosti, slouží jako mocný zdroj energie a mají také mírný psychostimulační efekt.

K redukci hmotnosti za použití MEDIDIET® diety tudíž dochází téměř výhradně z vašich tukových zásob.

POKUD SE ROZHODNETE PRO MEDIDIET® DIETU, POSTUPUJTE PODLE NÍŽE UVEDENÝCH INSTRUKCÍ:

 • Zapište si svoji aktuální výchozí a cílovou hmotnost do diáře a pravidelně, NE VŠAK ČASTĚJI NEŽ 2 x TÝDNĚ, si zapisujte změny telesné hmotnosti.
 • Vysvětlete své rodině a přátelům, že budete minimálně 10 a maximálně 30 dnů na dietě.
 • Odvolejte pozvání na oslavy či pracovní obědy a večere, neboť se dočasně budete muset vzdát všech běžných jídel, včetně veškerého alkoholu.
 • Ujistěte se, že neexistuje žádná zdravotní překážka k nasazení MEDIDIET® diety, tedy, že: Nejste jedinec v růstu, těhotná žena, nemáte váš BMI v normě, netrpíte poruchou příjmu potravy, nemáte závažné postižení jater či ledvin, nemáte žlučníkové kameny, nemáte cukrovku 1. typu (léčenou inzulinem), nejste onkologický pacient, nemáte závažné poruchy srdečního rytmu, neproděli jste v posledním půl roce infarkt, nemáte za sebou nedávnou cévní mozkovou příhodu, netrpíte anginou pectoris.
 • Dobře si zapamatujte, že krátce před přiblížením se cílové hmotnosti (cca 2-3 kg před dosažením stanoveného cíle) je NUTNÉ přestoupit do 2.fáze diety, abyste se v konečném důsledku vyhnuli tomu nejhoršímu, co vás při dietě může potkat: Vzniku jo-jo efektu.
 • Celý dietní program MEDIDIET® má celkem ČTYŘI fáze a je třeba je všechny dodržet (3.fáze diety), aby se vaše nová hmotnost zafixovala jako nové status quo! A to chce nějaký čas! Poslední fáze diety je pak dlouhodobým návodem na zdravé stravování! (4.fáze diety)
 • Dietní MEDIDIET® přípravky, které budou nahrazovat vaše obvyklá jídla si vždy zajistěte alespoň na 10 následujících dní. Při jejich nákupu využijte náš e-shop.
  Systém vás vyzve k REGISTRACI, tím dostanete možnost bezplatných on-line konzultací. Pokud si nebude ČIMKOLI jistí, neváhejte se na nás KDYKOLI obrátit. Po zaregistrování si z nabídky vyberte 5 dietních jídel na den. Každé jídlo je zřetelně označeno poznámkou: „Snídaně, Dopolední svačinka, Oběd, Odpolední svačinka, Večeře“. VŽDY dodržujte zamýšlené užití dle tohoto doporučení. Můžete si vybrat každé jídlo tak, aby vyhovovalo vašim chuťovým preferencím. Plánujte si na každý den jídlo tak, abyste měli v každém dni sladké a slané příchutě v poměru co nejvíce se blížícímu 50:50.

POZOR – do 1. fáze vždy objednávejte POUZE ta jídla, které mají na obrázku uvedeno číslo „1“!!! Jde o produkty vhodné do této fáze redukce hmotnosti.

K jejich přípravě budete potřebovat šejkr, metlu nebo tyčový mixér. Součástí každého balení je vždy složení výrobku a návod k přípravě. Složení výrobků plně odpovídá platné legislativě.

DOPLŇKY STRAVY K DIETĚ

V průběhu přísné, 1. fáze MEDIDIET® diety, se vašemu organismu může nedostávat několika důležitých nutrientů, zejména minerálů DRASLÍKU a HOŘČÍKU (které se během diety ve zvýšené míře vylučují močí), BIODISPONIBILNÍCH VITAMINŮ (během 1. fáze diety není povolena konzumace ovoce) a OMEGA 3 kyselin z ryb (zdrojem OMEGA 6 kyselin je povolená 1 polévková lžíce panenského olivového oleje jako zálivka salátu 1x denně).

Posledním úskalím 1. fáze diety může být střevo a acidobazická rovnováha (pH). Každa redukční dieta mírně překyseluje organismus a radikální změna stravovacích návyků může u citlivých jedinců vyvolat trávicí problémy (průjem, pocit trávicího dyskomfortu, atd).

Na všechny tyto situace máme odpověď v podobě biodisponibilních doplňků stravy a doporučujeme, jejich užívání nejlépe během celé diety, minimálně však během její 1.fáze.

PROCES HUBNUTÍ

V celém procesu hubnutí STRIKTNĚ DODRŽUJTE OBVYKLÉ INTERVALY mezi jídly. A to i v případě, že zrovna nebudete mít hlad.

Stejně tak striktně dodržujte PITNÝ REŽIM – minimálně 1,5 l minerální vody denně.

V případě dodržování uvedených instrukcí by mělo dojít k vymizení pocitu hladu do tří dnů od zahájení diety. Může za to zmiňovaný metabolický jev zvaný ketóza.

V průběhu rychlé redukce hmotnosti (první výsledky se u klientů na 1. fázi diety MEDIDIET® dostavují obvykle již po 3-4 dnech), není doporučeno začínat s fyzickou aktivitou. V té, na kterou jste dlouhodobě adaptovaní, pokračovat můžete. Pravidelnou fyzickou aktivitu zavádíme do programu od 2. fáze diety MEDIDIET®.

BĚHEM 1. FÁZE DIETY JE POVOLENÉ KONZUMOVAT:

 • Černé, zelené a bylinkové čaje (ne ovocné),
 • Sladit POUZE náhradními sladidly vhodnými pro diabetiky, do kávy lze přidat 1-3 čajové lžičky odstředěného mléka, povolena je kola bez cukru.
 • Zeleninové saláty můžete dochucovat malým množstvím octa nebo citronové šťávy a v menší míře používat sušené koření.
 • Olivový panenský olej (v množství maximálně 1 polévková lžíve denně) jako zálivku do salátu, salát si jednou denně můžete obohatit dvěma vejci uvařenými natvrdo (bez žloutku!).
 • Solit se doporučuje více než obvykle, kvůli mírným ztrátám sodíku (a minerálů obecně) provázejících dietu.
 • Používejte pouze žvýkačky bez cukru.

V průběhu celé diety můžete kdykoli a v libovolném množství konzumovat povolené druhy zeleniny.

POVOLENÁ ZELENINA

(pouze v syrovém stavu či vařená na páře, nikoli sterilovaná!):

artyčok, brokolice, čekanka, chřest, cuketa, fenykl, hlávkové a čínské zelí, hlíva a jiné druhy jedlých hub, kapusta i růžičková, květák, lilek, okurka, pórek, řapíkatý celer, ředkev bílá, ředkvičky, řeřicha, rukola, salát hlávkový, ledový, polníček, římský a všechny další druhy zelených salátů, sójové a další výhonky, špenát, tykev, žampiony, zelené fazolky

Jakákoli jiná zelenina NENÍ povolena.

CO JE ABSOLUTNĚ ZAKÁZÁNO

Příjem cukru je v průběhu 1.fáze diety zakázán v jakékoli formě, včetně ovoce nebo ovocných džusů!!! Alkohol je zakázán v jakékoli podobě.

Dieta MEDIDIET® přesto není bezsacharidová! V povolených druzích zeleniny a v instantních přípravcích MEDIDIET® je dostatečné množství sacharidů (do 50 g za den), potřebné pro normální fungování vašeho metabolismu.

!!!!!! Kromě vyjmenovaného NESMÍTE konzumovat ŽÁDNÉ jiné potraviny ani nápoje, ovoce a nepovolené druhy zeleniny.!!!!!!

V průběhu dietního programuMEDIDIET® se mohou výjimečně objevit některé příznaky jako třeba zápach z úst, zácpa, křeče, nevolnost, motání či bolest hlavy, zvýšená únava, poruchy menstruačního cyklu, padání vlasů. V případě nejasností nás ihned kontaktujte, budeme vám rádi nápomocni s jakýmkoli dotazem či řešením jakéhokoliv problému!


OBJEDNAT